Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Kuchyně spolu s obývacím pokojem je centrem společenského dění. Zároveň je to místnost, kde je dochází k častému pohybu a do dění se zde zapojují doslova všechny živly. Díky vaření často dochází k velkým teplotním šokům, voda je zde na denním pořádku ve všech svých skupenstvích (od páry, přes mytí po ledové kousky z lednice), větráme, čímž vzniká průvan a navíc různé kousky (nejen) potravin padají či vystřikují všude, kam dosáhnou. Nároky na vybavení jsou tedy poměrně vysoké. To ale neznamená, že musíte ustoupit ze svého stylu a elegance! 

Jaká jsou základní pravidla obkladů do kuchyně?

Obklad v kuchyni se tradičně používá jako ochrana stěny za varnou deskou, dřezem a pracovní plochou. Použitý materiál by tedy měl splňovat vysoké nároky na kvalitu, aby zátěž vydržel. Vedle praktické stránky však ochrana zdi plní i estetickou stránku. Protože se nejedná zrovna o malou plochu, je potřeba jí věnovat pozornost i v tomto ohledu.

Klasikou, která nikdy nezklame jsou klasické keramické obklady. Jejich údržba je snadná a výdrž opravdu dlouhodobá. Zvolit můžete buď klasické dlaždice nebo kuchyň zjemnit mozaikou. Mezi méně tradiční, avšak velmi působivé materiály patří kov, kámen či mramor (případně jejich imitace). Dalšími používanými materiály jsou sklo, nerez, cihly či dokonce omyvatelný nátěr.

6 tipů obkladů pro moderní i klasickou kuchyň

1. Série WOODS - jemná skleněná mozaika v přírodní hnědé barvě dodá každé kuchyni patřičnou atmosféru, zjemní prostor a vytvoří zároveň nadčasovou dekoraci.

2. Série Majolika - krásná malovaná keramika svými modrými tóny dodá kuchyni opravdový středomořský nádech. Vynikne obzvlášť s bílým nábytkem. K dispozici je i ve zlato-hnědém provedení.

3. Série Brickstone - mezi méně tradiční materiály patří kámen. Série Brickstone nabízí reliéf štípaného přírodního kamene, který v kuchyni dokáže vykouzlit pocit luxusního interiéru.

4. Série WORK - i moderní design pyšnící se minimalismem umí ocenit geometrickou mozaiku série Work. Aby byl prostor kuchyně skutečně moderně vyladěný, můžete použít i obklady v imitaci betonu ze stejné série. Pro divočejší povahy je tato série k dispozici i v červené.

5. Série Interno - moderní a nadčasová série v imitaci kovu vytvoří opravdu jedinečný interiér. Obkladů lze využít nejen v kuchyni, ale i jako zajímavou dominantu obývacího pokoje. Protože lze tyto obklady použít i jako dlažbu, máte možnost vytvořit velmi působivý interiér.

6. Série AURA - nebojte se kombinace mozaiky a lesku. Zvlášť moderní pojetí bytu tento netradiční design ocení.

Autor: Markéta Palatin


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.