Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jak se zahřát za chladnějších dnů a ještě přispět k větší útulnosti domova? Vsaďte na oheň. Skutečný nabídnou krby a kamna, pocitový zase červená barva. 

Možná si říkáte, že na konci topné sezony je poněkud pozdě řešit krb či kamna. Není to ale pravda. Pokud je chcete používat jako hlavní zdroj tepla, máte dostatek času na jejich pořízení, abyste na podzim začali topit. A kdo touží po krbu jen jako po dekorativním doplňku, jeho plamínky mu můžou přinášet radost téměř ihned.

Jaký vybrat

Tradiční krb je otevřený, což přispívá k nezaměnitelné atmosféře (pohled do ohně bez překážek), na druhu stranou však nešetří vaši peněženku. Rovněž je třeba dávat více pozor na vlhkost vzduchu a počítat s pracnější obsluhou. Hřejivý pocit krbu podpoří třeba laminátová podlaha Impressive.

Uzavřená krbová kamna jsou z pohledu topení vhodnější, jejich účinnost by měla být 80 a více procent. Řešte, zda chcete vyhřát jen jednu místnost, nebo celý příbytek, ve druhém případě ještě potřebujete teplovodní, či teplovzdušný výměník. A nechte si spočítat potřebný výkon. Ten závisí na velikosti vytápěného prostoru, na tepelných ztrátách objektu i jeho umístění v daném klimatickém pásmu. Tradiční palivo představují dobře vysušená dřevěná polínka, iluzi dřevěného ohniště dokáže vyvolat také plyn, případně elektřina, a „polena“/„uhlíky“ ze speciální hmoty.

Krb, který nepotřebuje komín

Dopřát si oheň třeba i v panelovém bytě a přitom se nemuset o napojení na komín slibují bio krby. Nespalují dřevo, ale takzvaný bio líh, díky čemuž při hoření nepoletují jiskry, saze a ani netřeba řešit popílek. Spíše jen pro pocit tepla si lze pořídit už malý stolní bio krb, větší je samozřejmě výhřevnější (nelze ovšem počítat s takovou výhřevnosti jako v případě klasického krbu). Palivo je ekologické, při topení nevzniká dým. Samozřejmě i v tomto případě je třeba doma pravidelně větrat - krátce, zato intenzivně. Ale totéž byste s ohledem na nutnou výměnu vzduchu měli dělat, přestože doma žádný krb či kamna nemáte. Další variantou je krb, který má sice atributy krbu, avšak je pouze dekorací. Místnost ozvláštní především v rustikálně laděném interiéru, a to v kombinaci s dřevěnou podlahou jako je třeba Rustic.

Hřejivá rudá

Nechce se vám pořizovat krb a ni kamna, a přesto byste v interiéru rádi navodili dojem ohně? Zkuste to s červenou. Patří k nejvýraznějším barvám a evokuje nejen plameny, ale také vášeň, energii a vybízí k aktivitě. Není překvapením, že tahle barva nachází uplatnění v dětských pokojích, dále v obývácích, používá se rovněž v koupelnách a také v kuchyních. Obecně platí, že dokáže rozjasnit a prozářit interiér zařízený spíše v chladnějších odstínech (bílá, šedá). Kombinovat červenou s barvou dřeva už chce jistou zkušenost, ale inspirací vám může být spojení dlažby s dřevěným vzhledem Treverkever s červeně vyvedenými obklady ze série Pottery


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.