Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Jste duší snílci milující romantiku s jemně třpytivým nádechem starých časů a moderní design plný skla a tvrzených plastů vám nic neříká? Poslechněte svou intuici a zařiďte si koupelnu ve vintage stylu. Vytvořte si místo, kde budete rádi relaxovat a oddávat se sladké melancholii ponořeni až po krk ve voňavé lázni. 

Ať už se necháte inspirovat viktoriánským obdobím, interiérem ve stylu Provence nebo art deco, mějte na paměti, že srdcem této koupelny je volně stojící vana na nožkách. Krásná, osobitá, vzbuzující pocit luxusu – jako půvabný šperk, který zaujme na první pohled. Tato vana potřebuje hlavně prostor, aby mohla náležitě vyniknout a její ladné křivky zazářily v celé své kráse...

Rozhoduje každý detail

Před nákupem proto zvažte, zda je to technicky možné, a počítejte s tím, že bude nutné přivést a odvést vodu až k vaně. Tato kráska bude odhalená ze všech stran, takže byste měli promyslet její kompletní vzhled do posledního detailu, a to včetně povrchové úpravy. Standardně se vany na nožkách vyrábějí z některého z nosných materiálů, jako je smaltovaná ocel, speciálně upravený akrylát nebo akrylát s obsahem různých příměsí.

Celkový dojem umocní barvy

K tomu, abyste koupelnu kompletně doladili, jsou zapotřebí ještě stylové doplňky, například velké oválné zrcadlo ve vyřezávaném rámu, bohatě zdobený nábytek nebo umyvadlo ve tvaru lavoru se zahnutými okraji (případně umyvadlo na elegantní nožce). V časech královny Viktorie nechyběly v koupelnách skvostné zlaté lustry, pro navození romantické atmosféry ale úplně stačí i malé lampičky. Výsledný dojem podtrhnete také barvami.

V koupelně ve vintage stylu se nejlépe vyjímají jemné pastelové barvy – starorůžová, různé odstíny žluté, zelené, fialové nebo oranžové, které mohou být různě strukturované (lehce oprýskaný vzhled apod.) Nic nezkazíte ani šedými odstíny, jako u dlažby a obkladů Bijou, doplněnými právě zlatými doplňky. Velmi pěkně působí i tapety s drobným květinovým vzorem. Máte-li v koupelně okno, použijte řasenou záclonku nebo závěs s kanýry.

Zkuste kámen nebo mozaiku

Celkový dojem z vaší vintage koupelny, ozdobené skvostnou „perlou na nožkách“, dokonale umocní podlaha. Máte na výběr z několika možností – velmi vhodná je například dlažba v imitaci kamene, mozaiková dlažba nebo teplá dřevěná podlaha. Pokud by na vás byla přílišná zdobnost moc, vězte, že vana na nožkách sluší i modernějšímu pojetí. Důkazem je použití barevných obkladů Pottery v kombinaci právě s dlažbou imitující dřevo nebo kámen.

Autor: Zdenka Jeníčková


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.