Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

S barvami a vůněmi vstupuje do prostoru radost. Nádherná kytice nebo mísa s čerstvým ovocem probouzí všechny naše smysly a vytváří veselou a projasněnou atmosféru. Popusťte uzdu fantazii a rozsviťte svůj domov ovocnou či květinovou výzdobou. 

Vzhůru do zelené náruče

Květiny se do interiérů hodí hned z několika důvodů. Představují symbolické spojení s přírodou, která se zvláště ve větších městech pomalu a jistě vytrácí z našich životů. Zároveň jsou přirozenou dekorací, která jemně dotváří atmosféru prostoru tak, abychom se zde cítili příjemně a útulně. Ve spojení s designově zajímavou nádobou mohou být i osobitým prvkem, který zaujme na první pohled.

Tvořte, hrajte si a bavte se

Výrazné aranžmá se nejlépe hodí do vstupní haly, kde patřičně vynikne, a to včetně exotických květin, ze kterých jejich živelná energie sálá už na dálku (k nejoblíbenějším na českém trhu patří strelície královská se svými atraktivními oranžovomodrými květy ve tvaru zobáku).

Do obývacího pokoje či do ložnice, kde trávíte čas odpočinkem a relaxací, volte spíš květiny pastelových odstínů, které spolu příjemně ladí. Vhodná je například modrá, světle zelená, smetanová nebo jemně fialková. Vyhněte se naopak křiklavým a příliš zářivým barvám, které provokují smysly a mají celkově povzbuzující účinek. Pozor také na silné vůně, ze kterých by vás mohla rozbolet hlava.

Vtipné a nápadité aranžmá můžete vytvořit v kuchyni. Stačí, když do výzdoby zakomponujete nádobí nebo čerstvé bylinky – místo klasické vázy použijte třeba plechovou dózu od čaje, kávy či sušenek, formu na bábovku nebo skleněnou lahev. Jako doplňková zeleň výborně poslouží pažitka, petrželka, máta, tymián apod. Variantou mohou být i obklady s dekorem květin, například s plastickým efektem, jako jsou 4D Nature White.

Umělé krásky k nerozeznání

Živé květiny mají svůj nesporný půvab, ale romantickou atmosféru vytvoří také umělé rostliny, u kterých je velká výhoda v tom, že o ně nemusíte nijak zvlášť pečovat. Stačí je občas osprchovat vlažnou vodou nebo otřít vlhkým hadříkem. Nevadí jim ani kouř a klidně je můžete mít u postele. Většina z nich je navíc k nerozeznání od originálů.

Dodejte šťávu svému bydlení

Hravou a rozjásanou náladu vám vnesou domů také doplňky s ovocnými motivy. Ostatně, jaro přímo vybízí k interiérovým proměnám. Nástěnné dekorace, prostírání, polštářky, ubrusy, utěrky, hrnečky, povlaky na podsedáky, kuchyňské chňapky, nebo třeba jen magnetky na lednici s motivem lahodného ovoce – možností, jak svému bydlení „dodat šťávu“, je nespočet. Záleží na tom, co se vám líbí. Interiér osvěží a zpestří ananas a meloun stejně jako jablka či třešně. I ty na talíři…

Obklopte se křehkým půvabem

Přírodní aranžmá vykouzlíte také pomocí dlažeb a obkladů, které dodají místnosti přirozený šmrnc a atmosféru. Můžete vyzkoušet imitace přírodních materiálů, jako je kámen, mramor, korek nebo různé druhy dřeva. Případně zvolit jemné květinové dekory v různých provedeních. Můžete i kombinovat, například série ETNIC nese květinové vzory i imitaci dřeva. Něžné šedé variace najdete pro změnu v sérii Benevento.

Autor: Zdenka Jeníčková


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.