Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Aby si člověk v ložnici po celém dni opravdu odpočinul, doporučuje čínské učení Feng Shui, zabývající se prouděním různých energií, dodržovat několik zásad. Ložnice totiž představuje klid, harmonii a lásku.

Ať už žijete sami, v páru, nebo jste již rodiči, obecně platí, že místnost pro ložnici by měla být zvolena co nejdále od vchodových dveří, neměla by sousedit s koupelnou a toaletou a už vůbec by nemělo být sociální zařízení její součástí, protože odčerpává energii.

Do ložnice nepatří pracovní stůl, žehlicí prkno, věšák na prádlo, cvičební nářadí... Pokud vás omezuje malý prostor a nelze situaci řešit jinak, pak je alespoň oddělte paravanem. Tabu jsou elektronické přístroje – televize, rádio, počítač, mobilní telefon apod., protože jejich elektromagnetické pole je velmi silné a ubírá nám potřebnou energii.

Postel, nejlépe dřevěná (stejně jako ostatní nábytek), by měla mít čelo u zdi (tzv. ukotvení), abychom při odpočinku neměli podvědomý strach, že nejsme chráněni. Nejlépe bychom si měli odpočinout, pokud její osa směřuje severojižním směrem s tím, že hlava míří na sever. Vyhovující umístění je co nejdále od dveří; vyhněte se přímé linii s nimi. Nad lůžkem by neměly viset poličky, obrazy v těžkých rámech, zrcadla..., a to opět z podvědomého strachu, že na nás v noci spadnou.

Rušivým elementem jsou i velká zrcadla či zrcadlové dveře skříní, v nichž se při spánku odrážíme. Zrcadlo představuje bránu mezi světem živých a mrtvých, která umožňuje vstup negativním entitám, jež z nás mohou vysávat energii, aniž bychom se jim mohli ve spánku bránit.

Květiny do ložnice nepatří nejen proto, že v noci produkují oxid uhličitý, ale podle tohoto čínského učení zvláště proto, že v sobě zadržují množství intenzivní energie, kterou nám ubírají. Jestliže máte dostatečně prostornou ložnici a květiny v ní chcete mít, pak by měly mít kulaté a velké listy a zcela se vyvarujte kaktusů.

Barvy se používají uklidňující a neutrální, aby nás nerušily. Ideální je kombinace s dřevěnou podlahou, podívejte se na dubovou podlahu Elite. Vhodnou alternativou je také keramická dlažba imitující dřevěné parkety Treverkage nebo Essences.

Stejné pravidlo platí pro osvětlení. Mělo by být tlumené, jemné, žádná ostrá záře, nedoporučují se ani kovové lampičky a bílá stínítka, což vyvolává chladný a odtažitý pocit.

Rady pro partnery

Ložnice by měla být umístěna až za dětským pokojem, protože nejvzdálenější místnost od vchodu do bytu je nejvíce energeticky nabitá. Pokud byste ji zvolili jako dětský pokoj, mohlo by se stát, že by děti pociťovaly nadvládu nad svými rodiči a chovaly by se podle toho.

Jak vypadá vaše ložnice, tak vypadá i váš vztah. Pokud ji máte přeplněnou věcmi a je v ní nepořádek, máte nepořádek i ve vztahu.
Pod postelí by měla být vzdušná část, protože pod „chrámem lásky“ musí proudit energie. Jestliže z nedostatku místa pod ní máte úložný prostor, připouští se jeho využití nanejvýše pro čisté a voňavé lůžkoviny. Staré a nepotřebné věci by se držely i ve vašem vztahu, nastala by nuda a odcizení. Aby se neoddělovala vaše společná energie, používejte jednu společnou matraci, společné prostěradlo a deku. Čisté ložní prádlo dodává i čistou energii vztahu. Muž by měl mít svou ženu po levici, čímž čerpá aktivní mužskou energii a žena pasivní ženskou. Je-li tomu obráceně, pak bývá muž ve vztahu pasivní.

Uspořádání, vybavení, ale i dekorace by měly vyjadřovat dualitu – dva noční stolky, dvě lampičky, dva květináče, fotografie páru... Nedoporučují se obrazy v rámech, neboť se i vaše emoce ocitnou uzavřené, zrovna tak depresivní a smutné obrazy, díla s vyobrazenou vodou, která uhasí oheň vášně, a stejně tak do ložnice nepatří fotografie dětí, protože zde nejste rodiči, ale milenci.

Jak už je uvedeno – nic špičatého – špičaté tvary vnášejí do vztahu ostrou energii a vyhraněnou komunikaci. A šatní skříň by měla být vždy využívána oběma partnery. Těžko můžete očekávat harmonii, pokud jeden bude mít oblečení v ložnici a druhý třeba v předsíni.

A co na závěr?

Ložnici větrejte, aby se stagnující energie rozproudila. K provonění využijte aromalampu, k osvětlení dvě svíčky. Na noc pak ložnici zavírejte nejen proto, že se jedná o soukromý prostor, ale i pro udržení správného toku energie k posílení vitality, zdraví, ale i vztahu.


Keramika Soukup Aleš Bárta obchodní zástupce
Jmenuji se Aleš Bárta a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.