Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

To, co uživatelé bytů řešit nemusí, tím se zabývají majitelé rodinných domů, chat a chalup – jakou podlahu pořídit venku, na terasu nebo do chodby, aby odolala mrazu a změnám teplot.

Už při stavbě je nutné zvážit, co bude muset podlaha snášet, zda je prostor alespoň částečně krytý, jestli v těch místech fouká vítr... Na chatách a chalupách, kde se pobývá jen občas a kde se v zimě celé dny netopí, jsou i v místnostech velmi nízké teploty. Nesmí se podcenit ani druh podlahy pro předsíň, která je frekventovanou a namáhanou místností s proměnlivou teplotou, do které vstupujete ve venkovní obuvi, v zimě často obalené sněhem.

Limitující mrazuvzdornost

Mrazuvzdornost materiálu je podmíněna nízkou nasákavostí (udává se v procentech). Mráz totiž dokáže narušit molekulární skladbu některých materiálů, takže například vinylové podlahy nesmějí přemrznout, protože vinyl zkřehne a ztratí svou odolnost. Není tedy vůbec vhodný do exteriéru. Linoleum sice bývá pro nižší teploty vhodnější, ale lepidlo při nízkých teplotách vysychá a sváry poté popraskají.

Dřevo, kámen, keramika?

Dřevo nasákne vodu, zvětší objem, po vyschnutí se smrští a takto neustále pracuje. Časem může popraskat, potom i vrzat, byť některé exotické dřeviny a zvláštně upravená dřeva jsou odolnější. Alternativou je materiál WPC (wood-plastic composite), který je odolný proti vodě, mrazu i škůdcům. Je vyráběný z dřevěné a polymerové složky (HDPE - High-density polyetylene) s vysokou hustotou, což docílí odolnosti až do mínus 80 °C a předpokládaná životnost takové podlahy je až 50 let.

Kámen ustojí teplotní výkyvy i vlhkost. Ideální je kámen bez pórů s jednolitou strukturou, ovšem velmi důležitou je kvalita položení kamenné podlahy a vyspárování.

Mrazuvzdorné keramické obklady s extrémně nízkou nasákavostí do 0,5 % tvoří špičku z hlediska dlouhodobé odolnosti proti mrazu. V katalozích je najdete označené symbolem sněhové vločky. Keramická podlaha má téměř neomezenou životnost, výborné vodivé vlastnosti a patří mezi ekologické materiály (neuvolňuje do ovzduší škodliviny), je vhodná i v případě podlahového vytápění a jednoduše se udržuje.

Vybrat si můžete jakýkoliv design - od moderního po venkovský styl, dlažbu imitující dřevo (série Treverkever nebo Dolphin), kámen (série Fossil) nebo s různými ornamenty.


Keramika Soukup Markéta Regnerová obchodní zástupce
Jmenuji se Markéta Regnerová a ve společnosti Keramika Soukup zodpovídám za správné provedení zakázek. Zaujal Vás styl představený v tomto článku, nebo máte na mysli úplně jiné provedení? Pošlete mi nezávaznou poptávku. Pomohu Vám s výběrem vhodných materiálů, barevnými kombinacemi i rozpočtem.

Vyplňte níže základní údaje ve formuláři nezávazné poptávky a do jednoho dne se vám ozvu já nebo někdo z mých kolegů.

Odesláním poptávky předáváte společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s. osobní údaje zadané do tohoto formuláře a společnost KERAMIKA SOUKUP a.s. je jejich správcem. Právním důvodem jejich zpracování je příprava podkladu pro případné uzavření smlouvy mezi Vámi a touto společností dle Vaší poptávky.  Vaše údaje budou uloženy do databáze, užity k přípravě nabídky a následně předány obchodnímu zástupci společnosti KERAMIKA SOUKUP a.s., který Vás bude kontaktovat pro další vyřízení věci. Podrobné informace o ochraně Vašich osobních údajů jsou přístupné zde.