Logo webu bydlemestylove.cz pro mobilní zařízení vyjadřující čistý design Logo společnosti Keramika Soukup

Doba, kdy účelové interiérové prvky jen plnily svou funkci a o parádě nebyla řeč, už je pryč. Dnes se i praktické výrobky vyrábějí tak, aby lahodily oku.

Jak by se vám líbilo topení, které současně slouží i jako věšák, vodovodní baterie připomínající malý vodopád nebo vana, do níž se vstupuje bez bariér díky dvířkům?

Hřeje a vypadá perfektně

Nejčastěji se nabízejí trubkové a deskové radiátory. Například trubky můžou připomínat hranatý kvádr, šroubovici či vyřezávanou desku, kombinovat vertikály s horizontálou či naopak. Na mnohé deskové radiátory zase lze využívat potisky, dokonce i z vaší fotografie. Mezi aktuální trendy patří široká škála barev. Topení do koupelny se nezřídka kombinuje s věšákem, takže na něj či přes něj lze přehodit ručník, nebo s poličkami. U některých produktů se nabízí přidání LED diod.
Na co pozor: Pokud uvažujete o designovém topení do už hotového interiéru, ne vždy se dá staré topné těleso vyměnit za nové automaticky. Někdy jsou potřebné úpravy připojovacího potrubí.
Náš tip: Koupelnový designový radiátor Ideos – V

Moderní „baterky“

Další skupinu, u níž si funkce podává ruku s designem, představují vodovodní baterie. Na trhu převažují baterie pákové, z pohledu tvarů jde nejčastěji o jasné hrany či naopak výrazné zaoblení. V posledních letech se prosazuje také podomítkové provedení, kdy je tělo baterie skryté očím pod krycím plechem, vidíte výtokové ramínko a ovládací část. I tady najdete mnoho vychytávek, například u kuchyňských baterií vytahovací spršku nebo otáčení kolem své osy (až o 360 stupňů), u umyvadlových „baterek“ třeba otevřené ramínko – tekoucí voda připomíná malý vodopád.
Náš tip: Jednopáková umyvadlová baterie se žlábkem z kolekce Slim

Nová vana: jaká bude?

Do koupelen větších rozměrů je předurčená volně stojící vana, středně velká. Menší místa očisty a relaxace využijí klasiku, tedy obdélníkovou vanu situovanou k jedné či dvěma stěnám. Nebo asymetrickou, zúženou v oblasti nohou, či rohovou, jež v sobě může mít zabudované sedátko. Dále se prodávají ergonomicky tvarované, s opěrkami pro ruce a podobně. Zpříjemnit koupel slibuje hromoterapie (světla různých barev) nebo vodní či vzduchový systém (hydromasáže či perličková lázeň). A opravdovou lahůdku představují vany s dvířky.
Náš tip: Vana a sprchový kout v jednom Step in Pure

Autor: Věra Rýzová